خوراک مسموم‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
خوراک مسموم‏
بسیار می‏شد که حضرت درختی را صدا می‏زد و درخت به ندای او پاسخ می‏داد و از وی اطاعت می‏کرد.
بسیاری از حیوانات با او سخن می‏گفتند، حتی حیوانات درنده به نبوت او گواهی می‏دادند و بعضی از آنها حاضران را از سرپیچی دستورهای او برحذر می‏داشتند:
هنگامی که شهر طائف در محاصره رسول خدا(ص) و نیروهای اسلام قرار گرفت، یهودیان به بهانه پذیرایی از پیامبر خدا(ص) گوسفندی ذبح کردند و آن را پوست کندند و بخوبی برشته ساختند، و آنگاه به زهرش بیالودند و نزد حضرت فرستادند.
به قدرت خدا، گوسفند پخته شده به سخن در آمد و گفت: ای فرستاده خدا! از گوشت من نخور که مرا آلوده و زهرآگین کرده‏اند.
اگر آن حیوان در حال حیات خود با حضرت سخن می‏گفت، خود بزرگترین حجت و آشکارترین دلیل علیه منکران نبوت او به شمار می‏رفت، چه رسد که حیوانی پس از ذبح و طبخ به سخن در آید و با حضرتش تکلم نماید؟!
قال علی (ع): ان النبی نزل بالطائف و حاصر اهلها بعثوا الیه بشاه مسلوخه مطلیه بسم فنطق الذراع منها فقالت: یا رسول الله (ص): لا تاکلنی فانی مسمومه، فل کلمه البهیمه‏ و هی حیه لکانت من اعظم حجج الله عزوجل علی المنکرین لنبوته، فکیف و قد کلمته من بعد ذبح و سلخ و شی؟! او لقد کان یدعو بالشجره فتجیبه و تکلمه البهیمه و تکلمه السباع و تشهد له بالنبوه و تحذرهم عصیانه.... [1] .

پی نوشت ها:
[1] احتجاج، ص 224؛ بحار، ج 17، ص 295 و ج 10، ص 47.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir