تسلیت‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
تسلیت‏
هنگامی که فاطمه اشک می‏ریهت و در فراق پدر می‏سوخت، فرشته‏ای از جانب خدای سبحان به تسلیت و تعزیت ما آمد. ما حضور او را نزد در حس کردیم و آوازش را که از همان زاویه بر می‏خاست می‏شنیدیم اا شخص او را نمی‏دیدیم. او که برای تسلی ما آمده بود، چنین گفت:
درود خدا و رحمت و برکات او بر شما دودمان پیامبر باد!
پروردگارتان بر شما درود و سلام فرستاده و فرموده است:
هر مصیبتی با جیگزینی خدا سبک می‏شود، و هر فقدانی با وجود خدا جبران می‏شود و هر نیستی با بقای او هست خواهد شد. پس با پیوستن به او بر تلخی مصیبت صبر کنید و بدانید که شربت مرگ، نوش ناگزیر زمینیان و ساکنان آسمانهاست؛ درود خدا و رحمت و برکات او بر شما باد.
این در حالی بود که پیکر بی جان رسول خدا(ص) کفن کرده در برابر دیدگان ما، بر روی زمین قرار داشت و در منزل، جز فاطمه و حسن و حسین، کس د دیگری حضور نداشت؛ چهار نفری که پنجمین آنان، جسد بر زمین مانده رسول خدا(ص) بود....قال علی (ع):... فهل فیکم احد بعث الله عزوجل الیه لاتعزیه حیث قبض رسول الله (ص) و فاطمه تبکیه؟ اذ سمعنا حسا علی الباب و قائلا یقول نسمع صوته و لانری شخصه و هو یقول:السلام علیکم اهل البیت و رحمه الله و برکاته، ربکم- عزوجل- یقرئکم‏السلام و یقول لکم: ان فی الله خلفا من کل مصیبه و عزا من کل هالک و درکا من کل فوت فتعزوا بعزا الله و اعلموا ان اهل الارض یموتون و ان اهل السما لایتقون، والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
و انا فی البیت و فاطمه و الحسن و الحسین اربعه لاخامس لنا الا رسول الله (ص) مسجی بیننا، غیری؟ قالوا لا.... [1] .

پی نوشت ها:
[1] بخشی از احتجاجات آن حضرت در روز شورا (بحار، ج 22، ص 543).

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir