دلهای خود را آماده کنید

نوع اصطلاح :
عنوان :
دلهای خود را آماده کنید
امیرالمؤمنین علیه‏السّلام فرمود:این پرچم فتنه و فساد (در آخر الزمان) پرچم گمراهی است که بر محور ضلالت برپا شده است و با شاخه‏هایش پراکنده گردیده (همه جا را فراگیرد) شما را به پیمانه خود وزن کند و با دست خود شما را می‏کوبد، قائد و پرچمدار آن پرچم از ملت اسلام خارج و بر گمراهی ایستاده است. پس در آن روز از شما (مسلمانان) باقی نماند مگر ته مانده‏ای مانند آنچه که در ته دیگ باقی است یا خرده‏ای چون دانه خردی که در ته جوال می‏ماند.
آن پرچم گمراهی شما را له می‏کند مانند مالیدن چرم دباغی و می‏کوبد مانند کوبیدن کشت درو شده، مؤمن خداپرست را از شما جدا می‏کنند مانند پرنده‏ای که دانه بزرگتر را از دانه کوچک بیرون می‏کشد. (رهبران و بزرگان و افراد دیندار را از شما می‏گیرند).
این راهها شما را به کجا می‏برد؟ تاریکیها شما را چگونه ویران و سرگردان می‏کند؟ دروغها چطور شما را فریب می‏دهد، از کجا شما را آورده و چگونه باز می‏گردانند؟
پس برای هر مدتی سرانجامی است و برای هر غائبی بازگشتی. از عالم ربانی خودتان بشنوید و دلهای خود را آماده کنید، چون شما را صدا زنند بیدار شوید.
رهبر و پیشوای هر گروهی باید به گروه خود راست گوید و با خاطری جمع، ذهن زیرک خود را آماده کند.
پس آن عالم ربانی مسأله را بر شما شکافت همچون شکافتن دانه مهر و پوست کند آن را مانند کندن پوست درخت برای بیرون آوردن شیره درخت. آنگاه که پرچم گمراهی بلند شود و باطل در جایگاههای خود جای گیرد، جهل و نادانی بر مرکبهای خود سوار شود، طغیان و فتنه بسیار شود، دعوت کننده به راه حق کم شود و روزگار همچون درنده گزنده و شتر نر (وحشی) حمله‏ور شود.
صدای باطل پس از (مدتی) خاموشی بلند شود و مردم در محور گناهان با یکدیگر برادر شوند و بر اثر دین از هم دور شوند (هر که دیندارتر باشد مطرود است) بر سر دروغ با یکدیگر دوست گشته و بر سر راستی دشمن شوند، در آن روزگار فرزندان سبب خشم (و غصه والدین) و باران سبب گرما می‏شود، مردمان پست فراوان و افراد نیک کمیاب شوند.
اهل آن زمان چون گرگها هستند، و حاکمان آنها درنده، مردم ضعیف، طعمه‏ها و فقرا مردگان باشند، راستی از میان رفته، دروغ شایع شود، دوستی در زبان (و ظاهر) باشد و دشمنی در دل، فسق و فجور موجب نسبت باشد (فرزندان ناپاک زیاد شوند) و عفت و پاکدامنی موجب شگفتی، و اسلام مانند پوستین وارونه پوشیده شود [1] (به احکام مخالف دین، به نام دین عمل کنند).

پی نوشت ها:
[1] نهج‏البلاغة.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir