استقرار حکومت به آدم کشی و ستمگری

نوع اصطلاح :
عنوان :
استقرار حکومت به آدم کشی و ستمگری
امیرالمؤمنین علیه‏السّلام فرمود: زمانی می‏آید که حکومت استقرار نمی‏کند مگر به آدم کشی و ستمگری، و ثروت به دست نیاید مگر به بخل و ندادن حقوق واجب، و دوستی پدید نیاید مگر به پیروی از هوای نفس و خارج شدن از دین.
پس کسی که در آن زمان باشد و بر فقر و فلاکت صبر کند با اینکه می‏تواند به واسطه ندادن حقوق مردم به ثروت برسد و بر ذلت صبر کند با اینکه می‏تواند به عزت رسد و بر دشمنی صبر کند با اینکه می‏تواند از هوای نفس مردم به محبت و دوستی رسد، خداوند پاداش پنجاه صدیق (کسی که در ایمان و عمل راستگوست) به او عطا کند. [1] .
حضرت باقر علیه‏السّلام از امیرالمؤمنین نقل می‏کند که فرمود: «اذا قطعوا الارحام جعلت الاموال فی ایدی الاشرار، هنگامی که مردم رسیدگی به فامیل را رها کنند (با فامیل و نزدیکان خویش رفت و آمد نداشته و به آنها رسیدگی ننمایند) اموال و ثروتها به دست اشرار خواهد افتاد.» [2] .

پی نوشت ها:
[1] بحار، ج 68 ص 76.
[2] بحار، ج 71 از فروع کافی.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir