زن بدکار

نوع اصطلاح :
عنوان :
زن بدکار
ام‏قیان، زنی پاکدامن بود، او در زمان خلافت امیر مومنان علی علیه‏السلام زندگی می‏کرد. روزی مردی از اصحاب حضرت علی به نزد ام‏قیان رفته وی را افسرده خاطر دید، از او سبب پرسید؛ وی گفت: کنیزی آزاد شده داشته‏ام از دنیا رفته او را دفن نموده‏ام و زمین دوبار او را بیرون انداخته است. پس نزد امیرالمومنین علیه‏السلام رفته و او را از ماجرا خبر دادم. آن حضرت فرمود: زمین یهودی و نصرانی را در خود نگه می‏دارد چگونه آن زن را نمی‏پذیرد. علتی جز این ندارد که بندگان خدا را به عقوبت خداوند یعنی آتش عذاب نموده است. سپس فرمود: اما اگر مقداری از خاک قبر مسلمانی در قبرش ریخته شود، آرام می‏گیرد، و چون چنین کردند قرار گرفت. ام‏قیان می‏گوید: من از حال زن پرسش نمودم معلوم شد که او زنی بدکاره بوده و فرزندانی که از راه زنا زاییده در تنور آتش انداخته، سوزانده است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] فروع کافی، ج 7، ص 370،. من لا یحضر، کتاب الحدود، باب تحریم الدماء، حدیث 23.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir