قرآن مجيد بر ترتيب نزول آيات

نوع اصطلاح :
عنوان :
قرآن مجيد بر ترتيب نزول آيات
کامل‏ترين و صحيح‏ترين نسخه آن به خط کوفي حضور امام زمان است که به وراثت به دست امام علي‏ عليه السلام سپرده شده و غالب مورّخين از آن نام برده‏اند.
سليم بن قيس مي‏گويد:
امام علي‏ عليه السلام فرمود:
هيچ آيه‏اي بر پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم نازل نشده، مگر اينکه آن را براي من مي‏خواند و من با خطّ خود آن را مي‏نوشتم.
او از خدا مي‏خواست تا آن را به من بفهماند و در حافظه من قرار دهد.
و آنگاه که آيات قرآن را حفظ کردم هيچيک از آنها را فراموش نکرده‏ام و نيز تأويل آيات را به من ياد مي‏داد، من هم آنرا حفظ مي‏کردم.
او براي من مي‏خواند و من مي‏نوشتم آنچه را که خداوند به وي تعليم نموده بود از حلال و حرام، اوامر و نواهي، اطاعت و معصيت، آنچه که بوده و خواهد بود تا روز قيامت، به من آموخت و من آنرا حفظ کردم و حتّي يک حرف از آنرا فراموش نکرده‏ام، سپس پيامبر خدا صلي الله عليه وآله وسلم دست بر سينه‏ام گذاشت و به درگاه خداوند دعا کرد که قلبم را از علم و فقه و فهم و حکمت و نور سرشار گرداند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] اسرار آل محمّد چاپ جديد ص 63.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir