نگاه به چهره علی(ع)‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
نگاه به چهره علی(ع)‏
حضرت سلمان (ع) فرمود: یک روز خدمت حضرت رسول‏اللّه (ص) مشرف شدم، دیدم حضرت در حال سجده هستند و کلماتی را می‏فرمایند. خوب که گوش دادم شنیدم می‏فرماید: اِلهی بِحَقِّ علی(ع) خَفّف علی(ع) اَوزاری خدایا بحق علی(ع)قسمت می‏دهم گناهانی را که بر دوش من گذاشته‏اند سبک گردان.
سلمان می‏گوید: من تعجب کردم. صبر کردم تا حضرت سر از سجده برداشت بعد عرضکردم یا رسول‏اللّه شما خدا را بحق علی(ع)قسم می‏دهید؟
حضرت فرمود: ای سلمان اگر می‏خواهی مقام علی(ع)برایت ظاهر و واضح گردد برو به بقیع و صدا بزن بندار. وقتی او را دیدی مقام علی(ع)را از او بپرس.
سلمان می‏گوید: وارد بقیع شدم و صدا زدم بندار، ناگهان شخص عظیم الجثه‏ای را در کنارم مشاهده کردم از احوالاتش جویا شدم؟!
گفت: من یکی از یهودیهای مدینه بودم. لکن در دل محبت علی(ع)را داشتم.
بطوریکه هرروز صبح می‏آمدم کنار راه می‏ایستادم تا آقا علی(ع)از منزل بیرون آید و جمال نورانی او را زیارت کنم.
یکروز صبح که از منزل بیرون آمدم و بسر راه حضرتش ایستادم خبری نشد پرس‏جوئی کردم گفتند آقا علی(ع)به مسجد تشریف برده‏اند من از ترس مسلمانها جرأت نمی‏کردم وارد مسجد شوم. و تا جمال آقا را زیارت نمی‏کردم ممکن نبود دنبال کار روم.
لذا از آمدم محاذی در مسجد ایستادم بامید آنکه شاید چشمم بجمال نورانیش بیفتد. بمجرد آنکه محاذی در آمدم دیدم آقا علی(ع)در میان مسجد است از جای خود حرکت کرد و نگاهی بطرف من فرمود مثل اینکه میدانست من منتظر دیدن اویم.
من هم جمال دل آرای او را زیارت کردم و پی کارم رفتم تا اینکه اجلم رسید و در حال کفر از دنیا رفتم و مرا به آتش مبتلا نمودند و لکن قریب به یک میل آتش از من دور است و بمن صدمه‏ای وارد نمی‏کند بخاطر اینکه در دلم محبت علی(ع)است.
پیغمبر اکرم (ص) فرمود: حبّ علی(ع) ایمان و بعضه کفرٌ و نفاق محبت علی(ع)ایمان و بغض و دشمنی با او کفر و نفاق است.
و نیز فرمود: لو اجتمع الناس علی(ع) حبه ما خلق اللّه النار اگر همه مردم محبت علی(ع)را داشتند خداوند آتش جهنم را خلق نمی‏کرد.

هر که اندر دل بدارد مهر پاک مرتضی (ع)
جای او باشد بهشت جاودان روز جزا

کیمیائیست عجب مهر علی(ع)نور خدا
مس ایجاد به گیتی شده ز این مهر طلا

آنکه را مهر علی(ع)نیست بدل مؤمن نیست
چونکه ایمان خداوند بود مهر ولا

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir