شفای دست شیر

نوع اصطلاح :
عنوان :
شفای دست شیر
سید عبدالکریم بن طاوس نقل کرد از محمد بن علی(ع) شیبانی که گفت، من در کودکی با پدر و عمو حسینم بطور پنهانی در شب بزیارت قبر آقا امیرالمؤمنین علی(ع)رفتیم. (در آن روزها دور قبر حضرت سنگهای سیاه گذاشته بودند و بنای درستی نداشت). خودمان را بقبر شریف حضرت نزدیک کرده و هر کدام مشغول بقرآن و نماز و زیارت شدیم.
ناگهان دیدم شیری قوی هیکل و درنده و بزرگ بطرف ما می‏آید از ترس از دور قبر کم کم دور شدیم دیدم که این شیر درنده خود را بقبر آقا علی(ع)نزدیک کرد و دست مجروح خود را بقبر مالید.
یک نفرمان نزدیک شیر رفت دید تعرضی از جانب آن حیوان نمی‏شود. آمد ما را خبردار کرد که ترسی نداشته باشید این شیر برای زیارت و شفای پایش متوسل بقبر حضرت شده، ترس ما ریخت و ما هم نزدیک شیر رفتیم، دیدم آن حیوان زبان بسته نزدیک قبر آقا علی(ع)هی دارد دست خود را به قبر شریف آقا می‏مالد و ناله می‏کند یکساعت بهمین منوال بود و شفا یافت، یک وقت دیدم شیر برگشت و رفت.
ای قربان تو ای کسی که پناه گاه همه هستی.

هر چه ره طی می‏کنم ورد زبانم یا علی(ع)ست
بلبل آسا سوی گل آه وفغانم یا علی(ع)ست

ای پناه دل، شه مردان علی(ع) مولای دین
هرکجا افتم ز پا تاب و توانم یا علی(ع)ست‏

پای صبرم بشکند گر سنگ محنت در جهان
خم نگردد قامتم چون قوت جانم علی(ع)ست‏

هرکجا دم می‏زنم از عشق تو ای نازنین
شور و غوغای تو و آه و فغانم یا علی(ع)ست‏

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir