ومستودعا لحکمته

نوع اصطلاح :
عنوان :
ومستودعا لحکمته
به فراز «معادن حکمة الله» نیز مراجعه شود. «مَسْتَودِعًا» به معنی ودیعه‏داران و امانت‏داران. امامان معصوم علیهم السلام ودیعه‏داران و امانت‏داران حکمت‏های الهی هستند. «حکمت» عبارت است از رسیدن به حق از طریق علم و آگاهی، و قوّه‏ای است که افعال نیک موجودات را می‏شناسد، به گونه‏ای که حق را در هر لباس و باطل را در هر موقعیتی تشخیص دهد. «حکمت» گوهری نیست که به هر کسی داده شود. پایین‏ترین درجه آن به بندگان صالح عنایت می‏شود. «مَنْ اَخْلَصَ اللّهُ اَرْبَعینَ یوماً فَجَّرَ اللّهُ ینابیعَ الحِکْمَةِ مِن قَلْبِهِ عَلی لِسانِهِ». کسی که خود را چهل روز برای خداوند خالص گرداند، خداوند چشمه‏های حکمت را از قلبش بر زبانش جاری می‏سازد. کسانی که همچون ائمّه علیهم السلام همیشه خالص در خداوند بوده، در او ذوب گردیده‏اند ودیعه‏داران و امانت‏داران حکمت خداوند گردیده‏اند.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir