معترف بکم

نوع اصطلاح :
عنوان :
معترف بکم
در این فراز زائر اعتراف دارد که امامت و ولایت ائمّه علیهم السلام را می‏شناسد و آنان را جانشینان خداوند بر روی زمین دانسته و اطاعت از آنها و ولایت‏پذیری آنها را واجب می‏داند و او اعتراف دارد که امامان معصوم علیهم السلام بهترین مردم هستند و آنها را از جان و نزدیکانش بیشتر دوست دارد و می‏داند با شناخت آنها دین او کامل گردیده و بدون معرفت و شناخت آنها، جاهل و حتّی در زمان جاهلیت به سر می‏برد.
عن الحارث بن المغیره قال: قلت لابی عبدالله علیه السلام: «قال رسول اللّه صلی الله علیه وآله، مَنْ ماتَ لا یعْرف إمامه مات مَیتَة جاهلیة؟ قال: نعم. قلت: جاهِلیة جهلاء او جاهلیة لا یعْرف إمامه؟ قال: جاهلیة کُفْر و نِفاق و ضَلال».[1] .
حارث بن مغیره گوید: به امام صادق علیه السلام عرض کردم، آیا پیامبر صلی الله علیه وآله فرموده است: هر کس بمیرد و امامش را نشناسد، به مرگ جاهلیت مرده است؟ امام فرمودند: آری. عرض کردم: جاهلیت کامل یا جاهلیتی که امامش را نمی‏شناسد؟ فرمودند: جاهلیتِ کفر و نفاق و گمراهی.

پی نوشت ها:
[1] کافی، ج 1، ص 377.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir