وحزبهم الظالمین لکم

نوع اصطلاح :
عنوان :
وحزبهم الظالمین لکم
«حزب» در اصل به معنی جماعت و گروهی است که دارای تشکّل و شدّت عمل باشند. ولی معمولاً به هر گروه و جمعیتی که پیروی از هدف و برنامه‏ای خاص می‏کنند، اطلاق می‏شود.
«حِزْبِهِمْ» همان حزب شیاطین است که منظور پیروان آنها و کسانی که در خطّ آنان هستند، می‏باشد. البتّه شیطان نمی‏تواند همه کس را عضو رسمی حزب خویش قرار دهد. فقط نفرات او کسانی هستند که طوق بندگی و ولایت او را بر گردن نهاده‏اند[1] و شیطان بر آنها چیره شده، خدا را از یاد آنها برده است[2] و فقط به مطامع خود فکر می‏کنند. لذا از هیچ ظلمی حتّی ظلم و ستم بر اولیا و امامان معصوم علیهم السلام کوتاهی نمی‏کنند و زائر از پنجمین گروهی که بیزاری می‏جوید، «حزب شیطان» است که ظلم و ستم‏کننده بر امامان هدایتند. بهشت بر چنین ستم‏پیشگانی حرام شده است. قال رسول اللّه صلی الله علیه وآله: «حُرِّمَت الجنَّة عَلی مَن ظَلَم أَهل بَیتی و قاتِلهم و عَلی المُعْتَرض عَلَیهم و الساب لَهم».[3] . پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند: بهشت بر ستم‏کنندگان اهل بیت من و بر کشندگان اهل بیتم و کسانی که تعرّض به اهل بیت می‏نمایند و کسانی که دشنام به اهل بیت می‏دهند، حرام گشته است.

پی نوشت ها:
[1] سوره مبارکه نحل، آیه 100.
[2] سوره مبارکه مجادله، آیه 19.
[3] بحارالانوار، ج 27، ص 202.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir