الشاکین فیکم

نوع اصطلاح :
عنوان :
الشاکین فیکم
نهمین دسته از کسانی که زائر بیزاری و برائت خود را از آنان اعلام می‏دارد، کسانی هستند که در ولایت و امامت و مقام‏های والای آنها و جایگاه عظیم و نورانی آنها شکّ و دو دلی به خود راه داده، گمان بی‏جا پیرامون مقام آنها به دل راه می‏دهند. در احادیث فراوانی شکّ درباره (ولایت و امامت) حضرت علی علیه السلام و ائمّه معصومین علیهم السلام مساوی با شکّ درباره خدا دانسته شده است. عن حذیفة بن اسید الغفاری قال: قال رسول اللّه صلی الله علیه وآله: «یا حذیفه إنّ حُجّة اللّه علیکم بَعْدی عَلی بن ابی‏طالب. الکفر بِهِ کفر باللّه و الشرک بِهِ شرک باللّه و الشکّ فِیهِ شکّ فی اللّه...».[1] . حذیفه می‏گوید: پیامبر خدا صلی الله علیه وآله فرمود: ای حذیفه، علی بن ابی‏طالب حجّت خداوند بعد از من بر شما است. کفر ورزیدن به او کفر ورزیدن به خداوند و شریک برای او دانستن، شریک برای خداوند دانستن است و شکّ و دودلی درباره او، شکّ و دودلی درباره خداوند است.... چرا که خداوند چنین مقامی را به آنها عنایت فرموده و آنها را از نور عظمت خود آفریده و اراده تکوینی و حتمی نموده که آنها از تمامی پلیدی‏ها و ناپاکی‏ها به دور باشند.

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار، ج 38، ص 97.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir