دعای حضرت هادی بعد از نماز عصر

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای حضرت هادی بعد از نماز عصر
امام هادی - علیه‏السلام - پس از نماز عصر این دعای شریف را می‏خواند:
«یا من علا فعظم، یا من تسلط فتجبر، و تجبر و تسلط، یا من عز فاستکبرنی عز، یا من مد الظل علی خلقه، یا من من بالمعروف علی عباده اسألک یا عزیز ذی انتقام، یا منتقما بعزته من اهل الشرک اسألک بحق ولیک علی بن ابی‏طالب، و اقدمه بین یدی حوائجی ان تصلی علی محمد و آل محمد، و ان تعیننی به علی قضاء حوائجی و نوافلی و فرائضی و بر اخوانی، و کمال طاعتک یا ارحم الراحمین...» [1] . «آی آن که والا گشت و عظیم شد، و ای آن که چیره گشت و قدرت نمود و قدرت نمود و چیره گشت، ای آن که عزت یافت پس در عز خود کبریا ورزید. ای آن که بر سر خلق سایه گسترد، ای آن که با نیکی بر بندگانش منت گذاشت، از تو می‏خواهم ای عزیز صاحب انتقام، ای آن که با عزت خویش از اهل شرک انتقام می‏گیری از تو می‏خواهم به حق ولیت علی بن ابی‏طالب و او را در پیش خواته‏هایم قرار می‏دهم که بر محمد و آل‏محمد درود فرستی و بدان وسیله بر قضای حاجات خود و انجام نوافل و واجبات و نیکی به برادرانم و بهترین نوع اطاعتت مرا یاری رسانی ای مهربان‏ترین مهربانان...». امام هادی در این دعا از خدا می‏خواهد تا بدو کمک کند و او را در برآوردن خواسته‏هایش، ادای واجبات الهی، و نیکی در حق برادران دینی که از بهترین و برترین طاعات و عبادتهاست یاری رساند. در این جا سخن از ادعیه حضرت را که پس از نماز می‏خواندند به پایان می‏بریم و دیگر دعاهای ایشان را هنگام سخن از دانش‏ها و معارفشان بیان خواهیم کرد.

پی نوشت ها:
[1] مصباح کفعمی.

منبع: زندگانی امام علی الهادی؛ باقر شریف قریشی مترجم: سید حسن اسلامی؛ دفتر انتشارات اسلامی.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir