تعقیب نماز

نوع اصطلاح :
عنوان :
تعقیب نماز
کلینی با سند خود از علی بن مهزیار نقل می‏کند که گفت:
محمد بن ابراهیم به امام هادی علیه‏السلام نوشت: سرورم! اگر مصلحت بدانی دعایی به من بیاموز که آن را در تعقیب نمازهای خود بخوانم، و خدا با آن خیر دنیا و آخرت را برایم فراهم آورد.
امام علیه‏السلام در پاسخ نوشت: می‏گویی: پناه می‏برم به ذات بزرگوارت، و عزتت فوق آرزویت، و قدرت [فراگیر] تو که هیچ چیز از آن سرباز نمی‏زند، از شر دنیا و آخرت، و از شر همه نوع گرسنگی‏ها.

روی الکلینی:
عن علی بن محمد، عن سهل بن زیاد، عن علی بن مهزیار قال: کتب محمد بن ابراهیم الی أبی‏الحسن علیه‏السلام: ان رأیت یا سیدی! أن تعلمنی دعاء أدعو به فی دبر صلواتی، یجمع الله لی به خیر الدنیا و الآخرة. فکتب علیه‏السلام: تقول: أعوذ بوجهک الکریم، و عزتک التی لا ترام، و قدرتک التی لا یمتنع منها شی‏ء، من شر الدنیا و الآخرة، و من شر الأوجاع کلها [1] .

پی نوشت ها:
[1] الکافی 3: 346 ح 28، وسائل الشیعة 4: 1045 ح 7، بحارالأنوار 86: 48.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir