امام هادی در سرای گدایان

نوع اصطلاح :
عنوان :
امام هادی در سرای گدایان
روزی که حضرت هادی علیه‏السلام وارد شهر سامرا شدند، متوکل در منزلی مخفی شد و امام علیه‏السلام را به سرای فقرا بردند تا به حضرت توهین شود. امام یک روز در آنجا ماند، سپس متوکل خانه‏ی جداگانه‏ای در اختیار امام قرار داد. شخصی به نام صالح بن سعید می‏گوید: من خدمت امام رسیدم و عرض کردم: فدایت شوم! در همه‏ی امور می‏خواهند نور شما را خاموش کنند و در حق شما کوتاهی می‏کنند، به گونه‏ای که شما را در مکانی نامناسب جای دادند! حضرت فرمود: ای سعید! چنین نیست که تو تصور می‏کنی، هنوز نسبت به ما شناخت پیدا نکرده‏ای. سپس امام علیه‏السلام با دست مبارکش اشاره‏ای کرد و ناگاه باغ‏های خرم و سرسبز و نهرهایی پر از آب را مشاهده کردم. چشمانم حیرت زده شد و بسیار تعجب کردم. آن حضرت فرمود: ای سعید! ما هر جا باشیم، چنین قدرتی را داریم و چنین امکاناتی برای ما فراهم است و در خانه‏ی گدایان نیستیم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] کشف الغمة، ج 3، ص 243؛ بحار، ج 50، ص 133.

منبع: آینه کمال، سیری گذرا در سیره امامان معصوم در عراق‏؛ اکبر دهقان؛ زائر آستانه مقدسه؛ چاپ اول تابستان 1380.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir