زنده شدن عکس شیر وحشی و دریدن ساحر

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنده شدن عکس شیر وحشی و دریدن ساحر
می‏گویند: یکی از معجزاتی که دوست و دشمن آن را نقل کرده‏اند داستان شعبده‏باز هندی است که حقه‏بازی بی‏بدل بوده و اکثر فنون سحر و شعبده را به خوبی بلد بود. روزی متوکل ملعون به او گفت: «اگر در حضور من علی بن محمد را خجل سازی به تو هزار دینار می‏دهم.»
او هم قبول نمود و دستور داد تا او را با امام هادی علیه‏السلام بر سر سفره‏ای بنشانند. پس طبق گفته‏ی او عمل شد و متوکل امام هادی علیه‏السلام را دعوت کرد. پس وقتی که با آن حضرت بر سر سفره‏ای نشسته بود او منتظر نشست. وقتی که حضرت دست مبارک خود را به جانب نان دراز نمود، به سحر آن ساحر، نان به هوا رفت. امام هادی علیه‏السلام باز دستش را به نان دراز کرد و دوباره همان اتفاق افتاد. در مرتبه‏ی سوم که نان به هوا رفت، اهل سفره خندیدند. امام هادی علیه‏السلام متوجه عکس شیری که در پرده کشیده شده بود شد و فرمود: «ای شیر! این ملعون را بگیر.» پس ناگهان آن عکس شیر، مجسم و صاحب روح شد و از پرده جدا گردید و آن لعین را دریده و در کام خود فرو برد. سپس به اشاره‏ی آن حضرت آن شیر به جای اول خود رفته و به حال اول بازگشت. سپس امام هادی علیه‏السلام برخواست و قصد رفتن نمود. متوکل گفت: «خواهش می‏کنم که بنشینی و او را بازگردانی.» حضرت فرمود: «چون بنشینم دشمنان خدا را بر دوستان او مسلط می‏سازی! از بازگشت او قطع امید کن که بعد از این او را نخواهی دید.» و بعد به خانه خود رجوع فرمود. این معجزه‏ی شگفت‏انگیز از بعضی امامان معصوم علیهم‏السلام نیز نقل گردیده است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] حدیقة الشیعه.

منبع: عجایب و معجزات شگفت‏انگیزی از امام هادی‏؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس؛ شمیم گل نرگس چاپ چهارم 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir