ظاهر شدن جسمانی امام هادی به صور مختلف

نوع اصطلاح :
عنوان :
ظاهر شدن جسمانی امام هادی به صور مختلف
خادم امام هادی علیه‏السلام می‏گوید: متوکل از دیدار مردم با امام علی النقی علیه‏السلام جلوگیری می‏کرد. روزی خارج شدم در حالی که امام علیه‏السلام در خانه متوکل بود. وقتی خارج شدم، دیدم عده‏ای از شیعیان دم درب نشسته‏اند. گفتم: «برای چه اینجا نشسته‏اید؟» گفتند: «منتظریم تا مولایمان بیرون بیاید تا به او سلام بدهیم و او را ببینیم و بازگردیم.» به آنها گفتم: «اگر او را ببینید می‏شناسید؟» گفتند: «همه‏ی ما او را می‏شناسیم.» پس وقتی که امام هادی علیه‏السلام آمد آنها برخاستند و به آن حضرت سلام کردند و حضرت وارد خانه‏اش شد و آنها هم خواستند برگردند. من گفتم: «ای جوانان! صبر کنید تا در مورد امامتان از شما بپرسم که آیا او را دیدید؟» گفتند: «آری.» گفتم: «پس نشانه‏هایش را برای من بگویید.» یکی گفت: «او پیرمردی است که موی سرش سفید شده است و رنگش سفید و مایل به سرخی می‏باشد.» دیگری گفت: «او گندمگون و مشکین محاسن است.» سومی گفت: «به جانم قسم او این گونه نیست، بلکه مردی است میان سال و رنگش بین سفید و گندمگون می‏باشد.»
گفتم: «مگر گمان نمی‏کردید او را می‏شناسید؟! در امان خدا برگردید و بروید.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار ج 50.

منبع: عجایب و معجزات شگفت‏انگیزی از امام هادی‏؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس؛ شمیم گل نرگس چاپ چهارم 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir