خبر دادن از شهادت پدرشان امام جواد

نوع اصطلاح :
عنوان :
خبر دادن از شهادت پدرشان امام جواد
حسن بن علی وشاء گفته: ام‏محمد کنیز امام رضا علیه‏السلام به من خبر داد که روزی امام هادی علیه‏السلام به خانه آمد در حالی که ناراحت بود، در دامن ام‏ابیها (نام یکی از دختران امام کاظم علیه‏السلام است) نشست. ام‏ابیها به او گفت: فدایت شوم تو را چه می‏شود! فرمود: همین الآن پدرم از دنیا رفت. ام‏محمد می‏گوید: آن روز را نوشتیم پس از آن خبر آمد که همان روز امام جواد علیه‏السلام رحلت نمود است. [1] .
و در همین راستا هارون بن فضل می‏گوید: روزی که امام جواد علیه‏السلام در بغداد وفات نمود امام هادی علیه‏السلام را دیدم که می‏فرمود: «انا لله و انا الیه راجعون» به خدا سوگند پدرم از دنیا رفت! به او عرض کردم: او در بغداد است و شما در مدینه، چگونه از رحلت او خبردار شدی؟ فرمود: در برابر خدا در نفس خویش ذلت و آرامشی احساس کردم که پیش از امروز احساس آن را نمی‏نمودم. [2] .


پی نوشت ها:
[1] دلائل الامامة، ص 413.
[2] همان، ص 415.

منبع: زندگانی عسکریین: امام علی النقی‏؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir