خبر از کشته شدن متوکل در آینده

نوع اصطلاح :
عنوان :
خبر از کشته شدن متوکل در آینده
و از همان کتاب از حسن بن محمد بن جمهور عمی نقل می‏نماید که از سعید صغیر حاجب شنیدم گفت: نزد سعید بن صالح رفتم به او که شیعه بود گفتم: من از یاران تو شدم (شیعه شده‏ام). گفت: هرگز! گفتم: به خدا سوگند که مذهب شیعه را اختیار کرده‏ام. گفت: چرا؟ گفتم: متوکل دستور داد که ناگهانی به خانه‏ی امام هادی علیه‏السلام هجوم ببرم و ببینم چه کاری انجام می‏دهد. رفتم، دیدم نماز می‏خواند ایستادم تا از نماز فراغت یافت، رو به من کرد و فرمود: ای سعید متوکل ملعون مرا وانمی‏گذارد تا وقتی که قطعه قطعه شود با دست اشاره کرد که برو از من دور شو با حالت ترس از خدمت حضرت بیرون آمدم هیبت او مرا به گونه‏ای گرفت که قابل توصیف نیست وقتی که آمدم نزد متوکل بروم صدای فریاد و فغان را شنیدم جویا شدم گفته شد: متوکل کشته شد خدمت حضرت برگشتم و او را در جریان گذاشتم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] مدینة المعاجز، ج 7، ص 494 و 495.

منبع: زندگانی عسکریین: امام علی النقی‏؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir