الاغ مرد خراسانی را زنده نمود

نوع اصطلاح :
عنوان :
الاغ مرد خراسانی را زنده نمود
کتاب عیون المعجزات از محمد بن سنان زاهری نقل می‏نماید که امام هادی علیه‏السلام به حج آمده بود در بین راه که به مدینه برمی‏گشت مردی از اهل خراسان را دید که کنار مرده‏ی الاغی ایستاده و گریه می‏کند و می‏گوید: بارم را بر چه حمل نمایم؟! حضرت بر او عبور کرد به حضرت عرض شد: این مرد خراسانی از کسانی است که شما اهل‏بیت را دوست دارد، امام علیه‏السلام نزدیک آن لاشه‏ی حیوان تشریف آورد و فرمود: گاو بنی‏اسرائیل نزد خدای تعالی از من گرامی‏تر نبود، که عضوی از آن را به مرده‏ای زدند زنده گردید پس با پای راست خود به آن حیوان مرده زد و فرمود: به اذن خدا بلند شو، آن لاشه حرکتی کرد و بلند شد. پس خراسانی اثاث خود را بر آن بار کرد و آن را به مدینه آورد. در بین راه حضرت بر او عبور می‏کرد مردم به سوی آن حضرت اشاره می‏کردند و می‏گفتند: این همان شخصی است که الاغ خراسانی را زنده نمود. [1] .

پی نوشت ها:
[1] مدینة المعاجز، ج 7، ص 459.

منبع: زندگانی عسکریین امام علی النقی؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir