علی بن محمد النوفلی

نوع اصطلاح :
عنوان :
علی بن محمد النوفلی
شیخ طوسی و برقی او را در شمار اصحاب امام هادی علیه‏السلام ذکر نموده‏اند [1] و مرحوم کلینی با سند خود از او نقل نموده که شنیدم امام علی النقی علیه‏السلام می‏فرمود: اسم اعظم خدا هفتاد و سه حرف است نزد آصف یک حرف از آن بود که به آن تکلم نمود و زمین درنوردیده شد و تخت بلقیس را در شهر سبا گرفت و آن را نزد سلیمان آورد سپس زمین به حال اول برگشت همه در کمتر از یک چشم برهم زدن بود و نزد ما ائمه علیهم‏السلام هفتاد و دو حرف است و یکی از آن نزد خدا در علم غیب است. [2] . و نیز از او نقل نموده: خدمت امام هادی علیه‏السلام صدا را یادآور شدم حضرت فرمود: گاهی امام زین‏العابدین علیه‏السلام قرآن می‏خواند رهگذری بر حضرت عبور می‏نمود از حسن صوت آن حضرت غش می‏نمود اگر امام اندکی از صدای دلنشین خود را ظاهر نماید مردم تحمل آن را ندارند. عرض کردم: مگر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم هنگام نماز صدای مبارک را به خواندن قرآن بلند نمی‏نمود؟ فرمود: حضرت آن مقدار که مردم توان داشتند با آنان رفتار می‏نمود. [3] .


پی نوشت ها:
[1] معجم رجال الحدیث، ج 12، ص 177.
[2] کافی، ج 1، ص 30، ح 3.
[3] کافی، ج 2، ص 615، ح 4.

منبع: زندگانی عسکریین: امام علی النقی؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام؛ چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir