محمد بن احمد بن عبیدالله

نوع اصطلاح :
عنوان :
محمد بن احمد بن عبیدالله
شیخ طوسی وی را از اصحاب امام هادی علیه‏السلام به شمار آورده. [1] و مرحوم قزوینی دو روایت را از وی از کتاب امالی شیخ طوسی نقل نموده است:
1 - محمد بن احمد بن عبیدالله از امام هادی و آن حضرت از پدر بزرگوارش امام جواد از علی بن موسی الرضا از موسی بن جعفر از امام صادق علیهم‏السلام نقل می‏نماید که حضرت فرمود:
«علیکم بالورع فانه الدین الذی نلازمه و ندین الله تعالی به و نریده ممن یوالینا لا تتعبونا بالشفاعة». [2] . «ورع و پرهیزکاری را پیشه کنید که این همان دینی است که ما ملازم آن هستیم و با آن خدا را عبادت می‏نماییم و آن را از کسی که ولایت ما را پذیرفته می‏خواهیم ما را در روز قیامت جهت شفاعت به زحمت نیندازید».
2 - با همان سند امام صادق علیه‏السلام فرمود: مقصود از حیات طیبه که در آیه شریفه‏ی (فلنحیینه حیوة طیبة) آمده، قناعت است. [3] .

پی نوشت ها:
[1] معجم رجال الحدیث، ج 15، ص 11.
[2] الامام الهادی من المهد الی اللحد، ص 370.
[3] همان.

منبع: زندگانی عسکریین: امام علی النقی؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام؛ چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir