فرستادن دارو برای بیمار

نوع اصطلاح :
عنوان :
فرستادن دارو برای بیمار
مفید از محمد بن علی نقل می‏کند که گفت:
زید بن علی بن حسین بن زید گفت: بیمار شدم، شب طبیب آمد، و دارویی را تجویز کرد که چند روز سحرها بخورم، شب نمی‏توانستم آن دارو را به دست آورم، طبیب از خانه بیرون رفت، و در همان وقت، غلام امام هادی علیه‏السلام با کیسه‏ای که عین آن دارو در آن بود وارد شد، و گفت: امام هادی علیه‏السلام سلام می‏رساند، و می‏گوید: این دارو را چند روز بخور. من آن را گرفتم، و نوشیدم و بهبود یافتم.


قال المفید:
روی محمد بن علی قال: أخبرنی زید بن علی بن الحسین بن زید، قال: مرضت فدخل الطبیب علی لیلا، و وصف لی دواء آخذه فی السحر کذا و کذا یوما، فلم یمکنی تحصیله من اللیل، و خرج الطبیب من الباب و ورد صاحب أبی‏الحسن علیه‏السلام فی الحال و معه صرة فیها ذلک الدواء بعینه.
فقال لی: أبوالحسن علیه‏السلام یقرئک السلام و یقول: خذ هذا الدواء کذا و کذا یوما، فأخذته فشربت فبرأت [1] .

پی نوشت ها:
[1] الارشاد: 332، الخرائج و الجرائح 1: 406 ح 12، المناقب لابن شهرآشوب 4: 408، بحارالأنوار 50: 150 ح 36.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir