دعا برای درد شکم‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعا برای درد شکم‏
فرزندان بسطام با سند خود از حسن بن خالد نقل می‏کنند که گفت:
به امام هادی علیه‏السلام نامه نوشتم، و به او از درد شکمم شکایت کردم، و خواستم که دعا کند، امام علیه‏السلام در پاسخ نوشت: به نام خداوند بخشنده‏ی مهربان، ام القرآن [حمد]، و معوذتین [فلق و ناس]، و قل هو الله احد را بنویس، سپس در ذیل آن‏ها بنویس: اعوذ بوجه الله العظیم، و عزته التی لا ترام، و قدرته التی لا یمتنع منها شی‏ء، من شر هذا الوجع، و شر ما فیه و ما احذر؛ پناه می‏برم به ذات خدای بزرگ، و به عزت دور از دسترسش، و به قدرت فراگیرش، از شر این درد، و از شر آنچه در آن هستم، و از آن بیم دارم. و در زیر آن بنویس: خدا آن را شفای هر دردی کند. این‏ها را در لوحی یا استخوان شانه‏ای بنویس، سپس آن را با آب باران بشوی، و ناشتا و هنگام خواب از آن بیاشام.

رویا ابنا بسطام:
عن أحمد بن عبدالرحمن بن جمیلة، عن الحسن بن خالد، قال: کتبت الی أبی‏الحسن الهادی علیه‏السلام أشکو الیه علة فی بطنی، و أسأله الدعاء، فکتب:
بسم الله الرحمن الرحیم، اکتب، أم القرآن (و المعوذتین) و (قل هو الله أحد)، ثم تکتب أسفل من ذلک: أعوذ بوجه الله العظیم، و عزته التی لا ترام و قدرته التی لا یمتنع منها شی‏ء، من شر هذا الوجع و شر ما فیه و ما أحذر.تکتب ذلک فی لوح، أو کتف، ثم تغسله بماء السماء، ثم تشربه علی الریق، و عند منامک، و تکتب أسفل من ذلک: جعله شفاء من کل داء [1] .

پی نوشت ها:
[1] طب الأئمة علیهم‏السلام: 100، الامام الهادی علیه‏السلام من المهد الی اللحد: 216.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir