درخواست حوائج

نوع اصطلاح :
عنوان :
درخواست حوائج
محمد بن احمد بن عبیدالله منصوری از عموی پدرش نقل کرده که گفت: به سرورمان امام هادی - که بر او درود باد - عرضه داشتم: دعائی به من بیاموز و مرا بدان مخصوص گردان، فرمود: ای اباموسی بگو:
ای توشه‏ام در مقابل جهانیان، و ای امید و تکیه‏گاهم، و ای پناه و پناهگاهم، ای یگانه ای یکتا، ای آن که او خدای یکتاست، به حق کسانی از مخلوقاتت که آنان را خلق کردی و در میان موجوداتت همانند آنان را قرار ندادی از تو می‏خواهم که بر تمامی آنان درود فرستی و این حاجتم - که آن را ذکر می‏کنی - را برآوری.
من از خدا خواستم اینکه ناامید نگرداند کسی را که او را این گونه بخواند.


دعاؤه فی طلب الحوائج
روی محمد بن أحمد بن عبید الله المنصوری، عن عم أبیه قال: قلت لسیدنا ابی‏الحسن علی صاحب العسکر علیه‏السلام: علمنی دعاء و خصنی به، فقال: قل یا أباموسی:
یا عدتی دون العدد، و یا رجائی و المعتمد، و یا کهفی و السند، و یا واحد یا احد، یا من هو الله احد، اسألک بحق من خلقته من خلقک، و لم تجعل فی خلقک منهم احدا، ان تصلی علی جماعتهم و تفعل بی کذا و کذا. فانی قد سألت الله سبحانه و تعالی أن لا یخیب من دعا به.

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir