دعای امام هادی در درخواست حوائج

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای امام هادی در درخواست حوائج
روایت شده که نماز آن حضرت دو رکعت است، در رکعت اول سوره‏ی حمد و یس و در رکعت دوم سوره حمد و الرحمن خوانده می‏شود، و دعای بعد از آن این گونه است:
ای نیکوکار ای رساننده، ای شاهد هر غائب، و ای نزدیک که دور نیست، و ای پیروز که شکست نمی‏خورد، و ای آن که جز خودش به کیفیت او کسی آگاه نیست، ای آن که قدرتش احاطه نمی‏گردد.
خدایا! به نام پوشیده و پنهانت که آن را از هر که بخواهی مخفی نگه داشته‏ای، نام پاک پاکیزه منزه، نورانی، کامل، زنده پابرجا، که نور آسمان‏ها و نور زمین‏ها است، دانای پنهان و آشکار، بزرگ و برتر و با عظمت است از تو می‏خواهم که بر محمد و خاندانش درود فرستی.


دعاؤه فی طلب الحوائج
روی ان صلاته رکعتین، تقرء فی الاولی الفاتحة و یس، و فی الثانیة الحمد و الرحمن، و الدعاء بعدها: یا بار یا وصول، یا شاهد کل غائب، و یا قریب غیر بعید، و یا غالب غیر مغلوب، و یا من لا یعلم کیف هو الا هو، یا من لا تبلغ قدرته. اسألک اللهم باسمک المکنون المخزون، المکتوم عمن شئت، الطاهر المطهر، المقدس النور التام، الحی القیوم، نور السماوات و نور الارضین، عالم الغیب و الشهادة، الکبیر المتعال العظیم، صل علی محمد و ال محمد.

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir