دور ماندن از مشکلات

نوع اصطلاح :
عنوان :
دور ماندن از مشکلات
به نام خداوند بخشنده‏ی مهربان، ای گرامی و عزیز در عزتش، چه گرامی است آن که در عزت داشتنش گرامی و بزرگ است، ای گرامی مرا به عزتت گرامی بدار، و به یاریت تأیید فرما، و وسوسه‏های شیاطین را از من دور دار، و به برطرف ساختن خودت آن را از من دفع کن و به خلقتت مرا از آنان بازدار، و مرا از بهترین بندگانت قرار ده، ای یگانه ای یکتا ای تنها ای بی‏نیاز.
ای نور ای دلیل و برهان، ای آشکار ای محکم و پابرجا، پروردگارا شر شرها و آفات و بلاهای روزگاران را از من کفایت کن و از تو نجات در روزی که در صور دمیده می‏شود را خواهانم.


دعاؤه فی الاحتراز
بسم الله الرحمن الرحیم، یا عزیز العز فی عزه، ما اعز عزیز العز فی عزه، یا عزیز اعزنی بعزک، و ایدنی بنصرک، و ادفع عنی همزات الشیاطین، و ادفع عنی بدفعک، و امنع عنی بصنعک، و اجعلنی من خیار خلقک، یا واحد یا احد، یا فرد یا صمد.
یا نور یا برهان، یا مبین یا متین، یا رب اکفنی شر الشرور و افات الدهور، و اسألک النجاة یوم ینفخ فی الصور.

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir