تعویذ برای درد سر

نوع اصطلاح :
عنوان :
تعویذ برای درد سر
اسحاق بن ابراهیم از آن حضرت نقل می‏کند: روزی نزد ایشان بودم یکی از دوستانمان از بیماری خود سخن گفت و عرضه داشت: ای پسر پیامبر خدا خانواده‏ام به این بیماری ملعون بسیار دچار می‏شوند فرمود آن چیست؟ گفت: سردرد، فرمود: کاسه‏ای از آب بردار و این آیه را بر آن بخوان:
آیا کافران نمی‏نگرند که آسمان‏ها و زمین بسته بودند و ما آنها را گشودیم و از آب هر چیزی را زنده گرداندیم آیا پس ایمان نمی‏آورند.
سپس آن را بنوش که اگر خدا بخواهد ضرر نمی‏رساند.


دعاؤه فی العوذة لوجع الرأس
عن اسحاق بن ابراهیم، عن ابی‏الحسن العسکری علیه‏السلام قال: حضرته یوما و قد شکی الیه بعض اخواننا، فقال: یا بن رسول‏الله ان اهلی یصیبهم کثیرا هذا الوجع الملعون، قال: و ما هو؟ قال: وجع الرأس، قال: خذ قدحا من ماء و اقرء علیه:
اولم یر الذین کفروا ان السموات و الارض کانتا رتقا ففتقناهما و جعلنا من المآء کل شی‏ء حی افلا یؤمنون. [1] . ثم اشربه، فانه لا یضر ان‏شاءالله تعالی.

پی نوشت ها:
[1] الانبیاء: 30.

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir