انهدام مسجد

نوع اصطلاح :
عنوان :
انهدام مسجد
مسجد بزرگ ترین پایگاه دینی است و به لحاظ همین اهمیت هماره مورد هدف دشمنان دین بوده است. دشمنان دین هماره تلاش در انهدام مساجد و پایگاه های دینی دارند. همان گونه که آبادانی مسجد به دو نوع تعمیر نمودن ساختمان و برنامه‏های دینی است، تخریب و انهدام مساجد نیز به دو شیوه از سوی دشمن انجام می‏گیرد. یکی با تهی کردن مساجد از لحاظ برنامه‏های دینی، دیگری انهدام ساختمان‏های مساجد. البته دشمن خدا و فضیلت، در این راستا فقط مسجد را هدف قرار نمی‏دهد؛ بلکه تمام پایگاه‏های دینی و هر جایی که رنگ و بویی از دین و خدا دارد را مورد هدف قرار می‏دهد. به همین خاطر مشاهده می‏کنیم مشاهد مشرفه دینی مانند حرم ائمه اطهار علیهم‏السلام همواره مورد هدف دشمنان قرار می‏گیرد. زیرا آن مشاهد پایگاه زلال توحید و فضیلت و انسانیت می‏باشند. قرآن در این راستا می‏فرماید: لولا دفع الله الناس بعضهم ببعض لهدمت صوامع و بیع و صلوات و مساجد یذکر فیها اسم الله کثیرا. [1] «اگر دفاع و تلاش مجاهدان راه خدا نباشد، تمام مراکز دینی، صومعه ها، کلیساها، کنیسه‏ها (عبادت گاه‏های نصاری و یهود) و مساجد، که نام خدا فراوان یاد می‏شود
همه منهدم خواهد شد.» دشمن تنها مسجد را هدف قرار نمی‏دهد. اگر فرصت پیدا کند حتی صومعه را که کمترین خطر برای وی هست را نیز تخریب خواهد نمود. چون دشمن با اساس دین به هر شکل و رنگ آن در ستیز است. با هر مکان و برنامه‏ای که بو و رنگ دینی همراه داشته باشد، مخالفت می‏نماید.

پی نوشت ها:
[1] حج، 40.

منبع: امام کاظم الگوی زندگی؛ حبیب الله احمدی؛ فاطیما چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir