داود بن زربی

نوع اصطلاح :
عنوان :
داود بن زربی
شیخ وی را از اصحاب امام کاظم علیه‏السلام به شمار آورده است [1] . و فرموده: یک اصل (کتاب) دارد: نجاشی نیز فرموده: کتابی دارد [2] . و شیخ مفید او را از خواص و ثقات امام رضا علیه‏السلام به شمار آورده و فرموده: از اهل ورع و علم و فقه و از شیعیان آن حضرت است و از کسانی است که از امام موسی کاظم علیه‏السلام نص بر امامت امام رضا علیه‏السلام نقل نموده است [3] . و مرحوم کلینی با ذکر سند از وی نقل نموده که مقدار مالی را خدمت حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام بردم حضرت قسمتی را برداشت و بقیه را برنداشت! عرض کردم: چرا این مقدار را نزد من گذاشتی؟ فرمود: امام بعد از من آن را از تو درخواست می‏نماید! وقتی که خبر شهادت آن حضرت به ما رسید امام رضا علیه‏السلام پسرش را فرستاد و آن اموال را از من خواست، به او دادم [4] شیخ مفید نیز این روایت را نقل نموده است [5] .

پی نوشت ها:
[1] رجال‏طوسی، ص 349، شماره 4.
[2] معجم‏رجال‏الحدیث، ج 7، ص 101.
[3] الارشاد، ص 304.
[4] کافی، ج 1، ص 313، ح 13؛ ارشاد، ص 306.
[5] همان.

منبع: زندگانی باب‏الحوائج حضرت موسی بن جعفر؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir