زنده کردن حیوان مرده

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنده کردن حیوان مرده
علی بن حمزه می‏گوید: با امام کاظم علیه‏السلام در راه مکه بودیم، در راه مرد را دیدم که چهارپایش مرده بود. چون امام کاظم علیه‏السلام تحیر و گریه آن مرد را دید از او پرسید: «چه شده است؟» او گفت: «چهار پایم مرده و بارم افتاده است نه قوت رفتن دارم و نه طاقت برگشتن.» حضرت فرمود: «می‏تواند زنده بشود.» او گفت: «برای چه استهزاء می‏کنی؟» پس امام کاظم علیه‏السلام دعایی خواند و چوبی که در آنجا افتاده بود را برداشت و بر آن چهار پا زد. ناگهان به اذن الهی آن حیوان برخواست و خود را تکان داد و شروع به صدا کردن نمود.
امام کاظم علیه‏السلام به او گفت: «من استهزاء نکردم. اکنون سوار شو و برو تا به یارانت برسی.» بعد از آن بر سر چاه زمزم، آن مرد را دیدم، او مرا شناخت و دستم را بوسید. گفتم: «حیوانت چطور است؟» گفت: «چاق و سلامت است، حال بگو آن مرد خدا چه کسی بود که مرده را زنده کرد.» گفتم «تو به حاجت خود رسیدی با آن چه کار داری؟! او مردی از مردان خداوند بود.»[1] .

پی نوشت ها:
[1] حدیقة الشیعه.

منبع: حدیث اهل‏بیت: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام کاظم؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس، شاکر چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir