حالات معنوی در زندان‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
حالات معنوی در زندان‏
در مورد حضرت موسی بن جعفر علیه‏السلام آمده: « لا یزال ینتقل من سجن الی سجن ».
« آن حضرت همواره از زندانی به زندان دیگر منتقل می‏شد. » امام کاظم علیه‏السلام را نخست به بصره بردند و در زندان « عیسی بن جعفر » زندانی کردند. زندانبان حالات امام علیه‏السلام را برای هارون چنین گزارش داد: « از زمانی که موسی بن جعفر در زندان من است، او را کاملا تحت‏نظر گرفته‏ام و دیده‏بانان و جاسوسانی بر او گماشته‏ام. از او چیزی جز عبادت و دعا دیده نشد. کسی را گماردم تا دعاهای او را بشنود. شنیده نشد که بر تو یا بر من نفرین کند، و برای خود نیز جز به آمرزش و رحمت دعایی نکرد. » فرازهای از دعاهای امام علیه‏السلام در زندان چنین است: « اللهم انک تعلم انی کنت اسئلک ان تفرغنی لعبادتک، اللهم و قد فعلت، فلک الحمد ». « خداوندا! تو خود می‏دانی که من جای خلوتی را برای عبادت از تو خواسته بودم، و تو اکنون تقاضایم را برآوردی. تو را شکر می‏گویم و سپاس می‏گذارم. » زندانبان در ادامه می‏نویسد: « ای هارون! هر چه زودتر کسی را بفرست تا من موسی بن جعفر را به او تحویل دهم وگرنه من او را آزاد و رها می‏کنم ». [1] .

پی نوشت ها:
[1] ترجمه ارشاد مفید، ج 2، ص 232.

منبع: کرامات و مقامات عرفانی امام موسی بن جعفر؛ سید علی حسینی قمی، نبوغ چاپ دوم 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir