زنده شدن گاو

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنده شدن گاو
علی بن مغیره - که یکی از راویان حدیث و از اصحاب امام موسی کاظم علیه السلام می‏باشد - حکایت کند: روزی در منی و عرفات بودیم که امام موسی کاظم علیه‏السلام در مسیر راه به زنی برخورد کرد، که مشغول گریه و زاری بود؛ و نیز کودکان خردسالش در اطراف او گریان بودند.
امام کاظم علیه‏السلام به طور ناشناس نزدیک رفت و علت گریه آنها را جویا شد؟ زن اظهار داشت: ای بنده خدا! من دارای فرزندانی خردسال هستم؛ و تنها سرمایه زندگی برای امرار معاش ما یک گاو بود که ساعتی قبل مرد؛ به همین جهت، گریان هستم چون دیگر وسیله امرار معاش نداریم. حضرت فرمود: دوست داری آن را زنده کنم؟ زن عرضه داشت: بلی. پس حضرت کنار رفت و دو رکعت نماز خواند و دست خود را به سوی آسمان بالا برد و لبهای مبارک خود را حرکت داد و زمزمه ای نمود، که من نفهمیدم چه دعائی را خواند.
پس از آن، امام علیه‏السلام از جای برخاست و به سمت گاو مرده آمد و با پای مبارک خود بر پهلوی گاو زد. ناگهان گاو زنده گردید و بلند شد و سرپا ایستاد، همین که زن چشمش به گاو افتاد - که زنده شده است - سراسیمه کنان فریاد کشید: این شخص، عیسی به مریم است.
و چون امام کاظم علیه‏السلام داد و فریاد آن زن را شنید، سریع حرکت نمود و خود را در بین جمعیت پنهان کرد، تا کسی آن حضرت را نشناسد [1] .
پی نوشت ها:
[1] بصائر الدرجات: ج 6، ب 4، ص 74، اثبات الهداة: ج 4، ص 171، ح 1، بحار الأنوار: ج 48، ص 55، ح 62.

منبع: چهل داستان و چهل حدیث از امام موسی کاظم؛ عبدالله صالحی؛ مهدی یار.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir