امامزاده حسن و امامزاده جعفر

نوع اصطلاح :
عنوان :
امامزاده حسن و امامزاده جعفر
نویسنده متتبع آقای غلامحسین هادی‏نژاد از اهالی کاکی درباره این دو امامزاده در یادداشتی مختصر نوشت: این دو در روستای شیخیان محله باغ پیر از بخش کاکی از بخش‏های شهرستان دشتی (خورموج) واقع در 51 کیلومتری جنوب غربی خورموج مرکز شهرستان مدفون هستند.
معروف و مشهور است که این دو بزرگوار از اولاد بلافصل حضرت موسی بن جعفر علیهماالسلام می‏باشند که وارد باغ پیر می‏شوند و توسط شخصی به نام ابواسحاق شهید می‏شوند. این دو امامزاده عظیم‏الشأن دارای بقعه و بارگاه بوده و بسیار مورد توجه مردم می‏باشند. غلامحسین هادی‏نژاد، کاکی، خرداد 1386.
نویسنده: دستنویسی نزد آقای ایرج کشوری از بستگان دیدم، دستخط حاج غلامحسین عبدی یکی دیگر از بستگان بود که نوشته بود: شعری از فایز دشتی بر درب امامزاده جعفر واقع در شیخیان از روستاهای بوشهر به چشم می‏خورد:

لوحش الله عالم از فیض شما آباد شد
خاک کفر از پرتو تیغ شما آباد شد

حبذا این بارگاه جعفر موسی بود
یا مگر قصر بهشتی در جهان ایجاد شد

منبع: زندگانی باب‏الحوائج حضرت موسی بن جعفر؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir