وصیت به پسران

نوع اصطلاح :
عنوان :
وصیت به پسران
یا بنی ایاک ان یراک الله فی معصیة نهاک عنها، و ایاک یفقدک الله عند طاعة امرک بها. و علیک بالجد و لا تخرجن نفسک من التقصیر فی عبادة الله و طاعته فان الله لا یعبد حق عبادته، و ایاک و المزاح فانه یذهب بنور ایمانک و یستخف مروتک، و ایاک و الضجر و الکسل فانهما یمنعان حظک من الدنیا و الاخرة. [1] .

ترجمه: پسر جانم مبادا خداوند تو را در معصیتی بیند که تو را از ارتکاب آن نهی کرده است، و مبادا تو را در بجا آوردن طاعتی نبیند که تو را به انجام آن دستور داده است. و ملازم کوشش باش و در انجام طاعت و عبادت خدا خود را بی‏تقصیر مدان زیرا که خداوند چنانکه سزاوار عبادت و پرستش است پرستش نشود، و از شوخی و مزاح دوری کن که آن نور ایمانت را برده و مردانگیت را سبک کند، و از جزع و تنبلی به دور باش که آن دو تو را از رسیدن به بهره‏ی دنیا و آخرت باز دارند.

پی نوشت ها:
[1] تحف العقول.

منبع: حضرت موسی کاظم؛ فضل الله کمپانی؛ انتشارات مفید 1360.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir