تهران مي رويد

نوع اصطلاح :
عنوان :
تهران مي رويد
رسم بود وقتي كسي مي خواست مرخصي برود يا بعد از مدتي مأموريتش تمام مي شد و تسويه مي گرفت. مي آمد يكي يكي به چادرها يا سنگرهاي بچه ها سر مي زد و اظهار آمادگي مي كرد تا اگر بچه هاي همشهري و هم محلي كسي در شهرشان كاري داشته باشد برايش انجام بدهد يا حداقل نامۀ آن ها را اگر نمي تواند به در منزلشان ببرد، سر راه پست كند تا نامه زودتر به دست خانواده برسد. بعضي ها هم البته ويرشان مي گرفت كه همين لحظات آخر را هم براي يكديگر فيلم بيايند و با روي گشاده تري همديگر را ترك كنند. از جمله شوخي هايي كه در چنين شرايطي بچه ها مي كردند اين بود كه مثلاً يكي به ديگري كه مي دانست تهراني است مي گفت:«تهران مي روي؟» و او در جواب مي گفت:«آره، چطور مگه؟» مي گفت:«هيچي همين جوري گفتم». شخص كنجكاو مي شد و تصور مي كرد كه لابد مي خواسته سفارشي بكند، خجالت كشيده؛ در نتيجه بار دوم با اصرار و پافشاري مي گفت:«تو رو خدا چكار داري؟ بگو». او در جواب مي گفت:«آخه من او جا به دنيا اومدم»!
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir