پس حوري ها كجا هستند

نوع اصطلاح :
عنوان :
پس حوري ها كجا هستند
چه چيزها كه از زبان بچه هاي مجروح و به حالت اغما افتاده نمي گفتند؛ بچه هايي كه گاهي امر بر آنها مشتبه مي شد و تصور مي كردند شهيد شده اند و به بهشت رفته اند. مي گفتند يكي از برادرها بعد از عمليات كربلاي 4 كه تعداد شهدا نسبتاً زياد بود خواب ديد كه به شهادت رسيده است. در داخل بهشت هر چه چشم انداخت، دريغ از يك حوري. مثل خانۀ خالي. پايين و بالايش را خوب گشت تا چشمش افتاد به پيرزني كه آن حوالي قدم مي زد. با احتياط پرسيد:«ننه، پس اين حوري موريا كجا رفته اند؟» و او پوزخندي زد و گفت:«ننه جون! كربلاي چهاري ها همه را بردند، دير بجنبي ننه منم مي برن». مي گويند مكثي كرد و با خودش گفت :«راست مي گويد، آدم نبايد بندۀ ناشكر باشد». توي همين خواب و خيال ها بود كه بيدار شد و ديد هيچ خبري نيست. دوباره مثل ملانصرالدين چشم هايش را هم گذاشت و گفت:«قول مي دهم ديگر نگويم حوري ها كجا هستند. اصلاً مگر من فضولم!».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir