آن ستاره ها بعضي شب ها در اين قسمت هستند

نوع اصطلاح :
عنوان :
آن ستاره ها بعضي شب ها در اين قسمت هستند
بعضي شب ها مي رفتيم روي ارتفاعات مشرف به مقر براي رزم شبانه؛ آن شب يكي از آن شب ها بود. در نقطه اي جمع شديم و يكي از برادران شروع كرد راجع به جهت يابي از طريق ستارگان آمسان در شب صحبت كردن؛ اين كه آن ستاره ها در جنوب و اين ستاره ها در شمال هستند، تعدادشان چندتاست، دسته هاي جزء ثوابات و دسته اي ديگر جزء سيارات اند و از اين قبيل توضيحات. نگاهي به بچه ها مي كرد و نگاهي به آسمان. غرق در معلومات خودش بود كه يكي از همان برادران عتيقه! دستش را بلند كرد و گفت:«برادر! آن ستارۀ ... چيز كه گفتيد، بعضي شب ها در حوالي اذان صبح در اين قسمت است.» همه زدند زير خنده؛ چون منظورش اين بود كه ما نماز شب مي خوانيم و به طور طبيعي در آن ساعات اين ستاره ها را مي بينيم! حالا كسي اين حرف را مي زد كه حتي نمي دانست نماز شب چند ركعت است! مربي گفت:«برادر! شما هفته اي چند شب اين ستاره را در آن نقطه مي بيني؟» كه يكي از بچه هاي لنگۀ خودش قبل از اين كه او چيزي بگويد گفت:«معلومه؛ شب هايي كه بي خوابي مي افتد به سرش و خوابش نمي برد. چون من خودم هم همين طور هستم!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir