راه هاي ديگري هم براي خودكشي هست

نوع اصطلاح :
عنوان :
راه هاي ديگري هم براي خودكشي هست
به قصد كُشت زدنِ كسي را ديده يا لااقل شنيده بوديم اما به قصد كُشت خوردن را اولين باري بود كه از نزديك مي ديديدم؛ مثل با عصبانيت حرف زدن، با شتاب و عجله راه رفتن، كنتراتي كار كردن و بزن و برو و سر هم بندي كردن تا حدي كه آدم به خودش هم رحم نكند؛ دوست ماا درست همين طور عمل مي كرد! لقمه را عين آجر خيس خورده اي كه عمله براي بنا بالا مي اندازد تا روي ديوار بگذارد، يا علي گويان بالا مي انداخت و هيچ حساب نمي كرد كه لقمه كجا مي رود. بعد جويده و نجويده مي رفت سراغ لقمۀ بعدي. وقتي او غذا يا ميوه مي خورد بچه ها مثل هواداران يك تيم دور تا دور و گوش تا گوش مي نشستند و با تكه پراني هاي خود او را تشويق يا تهديد مي كردند و او، درست چون بازيكناني كه فقط زمين و توپ و حريف را مي بينند و توجهي به اطراف خود ندارند، همۀ حواسش جمع سفره و لقمه و شكم بود. در چنين مواقعي يكي مي گفت:«راه هاي ديگري هم براي خودكشي هست». ديگري اضافه مي كرد:«چوب و طناب دار» و سومي:«چقدر تو مرتجع هستي؛ پريز برق كه مدرن تره». يكي اعتراض كه:«حرف هاي بچگانه مي زنيد. كلت جبهه اي تره» و آن يكي پا میشد مي گفت:«خرجش زياد مي شود طفلي؛ خود من خفه اش مي كنم». ديگري مي گفت:«آفرين؛ به اين مي گويند خودگرداني، ببخشيد خودبسندگي» و بعدي:«حالا ببينيد سرِ زا نمي رود؟ و از سر اين سفره جان سالم به در مي برد يا نه». اما او كه عرق از هفت جايش زده بود بيرون، اصلاً به روي خودش نمي آورد كه با كي هستيد. سرش را انداخته بود پايين، نه ها مي گفته نه نه.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir