در جبهه چه مي گذرد

نوع اصطلاح :
عنوان :
در جبهه چه مي گذرد
راديو را روشن كرده بوديم و داشتيم صبحانه مي خورديم. گوينده با آب و تاب و رنگ و آهنگي مهيج مي گفت در جبهه ...! چه مي گذرد! و بعد دوباره شلوغ پلوغ می كرد تا حسابي توجه همه جلب شود؛ به نحوي كه كسي كه جبهه نبود لابد تصور مي كرد از صبح تا شب، آن جا يكسره دعوا و مرافعه و زد و خورد و بگير و ببند است و صداي توپ و تانك و توپولف يك لحظه هم قطع نيم شود و تير و تركش است كه مانند نقل و نبات از زمين و زمان و آسمان مي بارد و بر سر و روي بچه ها مي ريزد و در نتيجه گُر و گُر برادران شهيد مي شوند و ما كه خودمان حاضر و ناظر در صحنه بوديم كلي به اين حرف ها مي خنديديم. از جمله، صبح وقتي اين برنامه پخش مي شد و اتفاقاً صبحانه هم كره و عسل داشتيم، در پاسخ لحن و آهنگ خاص مجري كه :« در جبهه چه مي گذرد؟» با همان زبان و بيان و يكصدا و بلند مي گفتند:«هيچي، والله به حضرت عباس داريم صبحانه مي خوريم، مي خواهي باور كن، مي خواهي باور نكن» و بعد يكي از بچه ها اضافه مي كرد:«البته چرا دروغ بگويم، براي رضاي خدا اگر ريا نشود!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir