خرمشهر آزاد شده

نوع اصطلاح :
عنوان :
خرمشهر آزاد شده
سال ها از فتح خرمشهر مي گذشت. مثل هميشه و همه جا وقتي بچه ها به هم مي رسيدند مطابق معمول مي پرسيدند:«تازه چه خبر؟» و بالطبع هر كسي جوابي مي داد. يكي از دوستان در جواب پرسش تازه چه خبر بچه ها خصوصاً به افراد خوش باور و صاف و ساده با تظاهر به دودلي و در عين حال با شور و حال مي گفت:«مي گن خرمشهر آزاد شده، درسته؟» و بيچاره ها به روراستي خودشان نگاه مي كردند و در نتيجه مي خنديدند و مي گفتند:« نمي دونستي؟ خيلي وقته آزاد شده بابا. جدي نمي دونستي؟» واقعاً فكر مي كردند كه او نمي دانسته و با شادي از ته دلشان به او مي خنديدند. اين كار هميشگي آن بزرگوار بود تا روزي كه همين حرف را به كسي گفت كه بسيار باهوش تر بود؛ به اين ترتيب كه وقتي او رو به جمع ما كرد و گفت:«بچه ها تازه خبر؟» دوستمان پيش دستي كرد و گفت:«مي گن خرمشهر آزاد شده، شما نشنيديد؟» و او بلافاصله جواب داد:« مگر خرمشهر را گرفته بودن؟!»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir