بابا اين جا را هم نگاه كن

نوع اصطلاح :
عنوان :
بابا اين جا را هم نگاه كن
بنده خدا تازه از فرمانده گروهاني به فرمانده گرداني رسيده بود. آن هم براي خرج كردن آنچه در آستين تقوا و جهاد داشت، چيزي كه به عنوان قبلي، يعني فرمانده گروهاني ظرفيت آن را نداشت. مسئوليتي كه نه عنوان و نشان داشت نه امتياز و انحصاري منتهي مي شد؛ بچه ها از روي علاقه و ارادتي كه به وي داشتند تا او را مي ديدند مي گفتند:« بابا اين جا را هم نگاه كن». بعد اشاره مي كردند به زير كفش شخص. يا مي گفتند:«پايت را كه بلند كني ما را هم مي بيني» و او براي پاتك اخلاقي سرش را نگاه مي كرد. يعني شما و جاي شما اين جاست ما را شرمنده نكنيد. بعضي هم در حالي كه روي زمين نشسته يا دست ها را به مچ پا يا پشت گردن گرفته بودند يا به صورت درازكش به سينه روي زمين خوابيده بودند به آن ها مي گفتند:«برايت پا مرغي بيايم؟» «برايت كلاغ پر بيايم؟» «برايت سينه خيز بيايم؟»
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir