آب دهان به چشم ماليدن

نوع اصطلاح :
عنوان :
آب دهان به چشم ماليدن
دو تا از بچه هاي محل كه قبلاً شيميايي شده بودند، حالشان بهتر بود و مي خواستند بروند منطقه. گفتيم برويم بدرقه شان. روي سكو كنار قطار در ايستگاه راه آهن ايستاده بوديم و داشتيم حرافي مي كرديم. موقع حركت قطار و خداحافظي، چشم مان افتاد به سه، چهارتا از بچه هاي منطقه كه در يكي از كوپه ها، آن ها از بالا و دو سه نفر هم مثل ما از روي سكو، داشتند خداحافظي مي كردند. بچه هايي كه لباس خاكي به تن داشتند از داخل قطار هي تف مي كردند كف دستشان و مي ماليدند به پلك چشم شان و بعد با لبه آستين شان آن را پاك مي كردندكه(مثلاً داريم گريه مي كنيم) و خيلي ناراحتيم! آن هايي هم كه پايين بودند به اين نحو ابراز احساسات مي كردند كه هي تندتند خم مي شدند روي زمين الكي سنگ بر مي داشتند و با شدت تمام حالت پرت كردن به سوي آنان را به خودشان مي گرفتند و به اين ترتيب، چه سخت و طاقت فرسا همديگر را ترك مي كردند!
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir