اين دفعه با خودم بيا كارت را درست مي كنم

نوع اصطلاح :
عنوان :
اين دفعه با خودم بيا كارت را درست مي كنم
از آن فرماندهاني بود كه در نيرو به خط بردن و جاگذاشتن زبانزد بودند! يعني بچه هاي مردم را شهيد مي كردند و خودشان صحيح و سالم بر مي گشتند عقب! دريغ از يك تركش نخودي يا نمكي؛ چه رسد به تركش ابوالفضلي! بعد هرجا مي نشست با سوز و گداز فراوان مي گفت:«من از روي خانواده شهدا خجالت مي كشم، اصلاً دلم نمي خواهد بعد از عمليات مرخصي بروم و كسي را ببينم. من چقدر بي لياقتم. كم سعادتم، آلوده و ناپاكم كه خدا مرا نمي برد و ...» . راست هم مي گفت و بچه ها مو به مويش را قبول داشتند؛ نه اين نسبت ها را كه به خودش مي داد. اين كه هميشه پيشاپيش همه حركت مي كرد و خودش سپر بلاي نيروهايش بود و حاضر بود بميرد اما به پاي بچه هايش خار نرود. حاضران هم با عبارتي نظير:«شما كه خودت شهيد زنده اي» يا «هر چي مصلحت خدا باشد؛ شما ذخيره و باقيات و صالحات شهدا هستيد» دلداريش مي دادند؛ كه يك مرتبه يكي از بچه هايي كه اصلاً نمي دانست «ملاحظه» را مي نويسند يا مي خورند، به شوخي يا جدي، مثل پدربزرگي كه به نوه اش وعده و وعيد مي دهد با قيافه حق به جانبي هر چه بچه ها ريسيده بودند پنبه كرد و گفت: «عيبي نداره، غصه نخور؛ اين دفعه با خودم بيا خط، كارت را درست مي كنم. قول مي دهم ترتيبي بدهم كه همان اول بسم الله شهيد بشوي و ديگر نباشي تا شرمنده بشوي. فقط بگو جنازه ات را به كي تحويل بدهم بقيه اش با من». بچه ها غش كردند از خنده و گفتند:« لابد اگر شهيد نشود خودت يك جوري سرش را زير آب مي كني؟» و او در جواب گفت :« ان شاءالله كه كار به آنجاها نمي رسد. با برادران مزدور عراقي هماهنگ كرديم فكر نمي كنم نيازي به آن باشد. قرار شده تُو كانال پاي كار كه رسيديم من بگويم فرمانده مان اين جاست و فرار كنم».
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir