به سماور، جوش آمدي

نوع اصطلاح :
عنوان :
به سماور، جوش آمدي
مثلاً داشتند از هم جدا مي شدند و براي هم ابراز احساسات مي كردند! دريغ از يك قطره اشك يا يك مثقال ناراحتي! از خوشحالي رو پايشان بند نبودند. چون آن ها هم با كاميون بعدي اعزام مي شدند و به آرزوي ديرينه شان مي رسيدند. بچه ها سوار شده و نشده ، ماشين حركت كرده بود و سواره و پياده، براي هم ضمن دست تكان دادن و ادا و اصول هاي خاص آن لحظات، با نثار عباراتي از خجالت هم در مي آمدند: «به سماور، جوش آمدي(به سلامت، خوش آمدي)، انشاء الله بروي و برنگردي(شهيد بشوي)، ان شاءالله بروي زيرتانك سوخته!» و از اين قبيل حرف ها همراه پرت كردن هر چي جلوي دستشان بود، از آن طرف هم بچه هايي كه هم را ترك مي كردند جواب مي دادند:«آن قدر در انتظار عمليات بمانيد تا علف زير پايتان زرد بشود! ما كه از شما خيري نديديم ضرر كرديم، به ننم بگو مگر ديگر مرا تو خواب ببيند!» و الا ماشاءالله حرف و حديث هاي ديگر.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir