عقرب و رتيل

نوع اصطلاح :
عنوان :
عقرب و رتيل
منطقۀ بستان و كوشك رملي به علت نزديكي به اروندرود، مرطوب و شرجي بود و نسبت به مناطق ديگر عقرب و رتيل در آن فراوان بود . براي به هم زدن اين اكوسيستم صبح به صبح قبل از رفتن به ميدان مين بچه هاي تخريب درآن هواي فوق العاده گرم چراغ والور و علاءالدين روشن مي كردند تا موقع بازگشت با خشك شدن اتاق ها از نفوذ بيش تر اين گزندگان جلوگيري كنند.
در شرايطي اين عقرب ها به رنگ ها زرد و قرمز وسياه، روز روشن جلوي چشم ما رژه مي رفتند و ما شب موقع خواب ناگزير بوديم پتو را مثل كيسه خواب از دو طرف سنجاق كنيم و به كمك هم با طناب يا بند پوتين و نخ هاي نايلوني جعبۀ شيريني از پايين پا خود را به صورت شكلات پيچ ببنديم.
روزهاي تعطيل مثل پنج شنبه و جمعه وضع فرق مي كرد. تعدادي از اين جانوران را مي گرفتيم و بين آن ها در يك حلقه آتش به شعاع نيم متر جنگ راه مي انداختيم و آن ها اتفاقاً سخت به جان هم مي افتادند و به اين نحو شرشان از سرما كم مي شد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir