رعايت آداب اسارت

نوع اصطلاح :
عنوان :
رعايت آداب اسارت
در رعايت آداب اسارت در بحبوحۀ نبرد، كه قدرت و برتري آتش حرف اول و آخر را مي زد و به اندازۀ فرصت سر خاراندن دير مي جنبيدي كلاهت پس معركه بود، پيروان علي با دشمن اسير آن مي كردند كه مولاي مظلوم و مضروب و شهيدشان كرد. كسي كه برادرش را كشته بودند، وقتي بعد از عمليات بالاي سر جنازه هاي دشمن مي رفت بازخواست مي كرد كه :" آن جنازه را ظاهراَ بعد از خاتمۀ درگيري زده اند ! چه كسي اين كار را كرده است؟ " و بايد ديگران شواهد و مدارك بياورند كه در حين نبرد به درك واصل گرديده است همين روحيه و احساس را نسبت به اسيران منافق داشتند كه فوق طاقت بود، كساني كه از خباثت و خيانت در حد اعلا بودند. اما همين ها را در حال فرار از آب مي گرفتند تر و خشك مي كردند و به عقب مي فرستادند و حتي بعد از آن كه با كمال وقاحت و پر رويي اقرار و اعتراف مي كردند كه چه تعداد و به چه نحوي بچه هاي بسيجي را خائنانه كشته اند.
از جمله اسباب و علل دلخوري جوان تر ها با نيروهاي جافتاده تر هم اين وقايع بود در برخورد با اسري دشمن كه آنها را ولو براي لحظهاي رو در روي يكديگر قرار مي داد و اين همه نبود جز دوري از هوا و هوس بندۀ حق بودن و مأمور تن نبودن و حب و بغضي غير الهي نسبت به دشمن نداشتن و نياميختن دفاع به خشم و كينه و نفرت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir