زخم بر زخم

نوع اصطلاح :
عنوان :
زخم بر زخم
زياد نبودند اشخاصي كه تن سالم از تير و تركش و سوختگي داشتند و با سلامت كامل در عمليات شركت مي كردند؛ مگر اشخاص تازه وارد كه جبهه و جنگ را تازه تجربه مي كردند. بقيه، ظاهر باطن مجروح بودند. يكي دست نداشت و ديگري پاو در عين حال ، آر. پي . جي. زن بود ؛ يكي طحال نداشت و ديگري كليه و... يكي هم با خود از عمليات گذشته تير و تركش آورده بود.
بچه هايي بودند كه بعد از اين كه آن ها را به زور عقب مي فرستادند، بدون عمل جراحي از بيمارستان فرار مي كردند و بر مي گشتند.آن ها زخم بر زخم داشتند و جاي سوخته را سوختن امري عادي بود. هيچ كس تا عافيت كامل در عقبه و خط دوم نمي ماند . دلشان طاقت نمي آورد كه نفس بكشند ودرآسايش و آسايشگاه باشند وعزيزانشان ميان آتش و خون جنون دشمن و خداي ناخواسته تنها و نيازمند. آن ها پس از سال ها ستيز و مقاومت ، اگر هم در ميدان نبودند، خوب مي فهميدند كه آن جا چه خبر است و جنداللـه چه مي كند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir