رسم جلوداري

نوع اصطلاح :
عنوان :
رسم جلوداري
تنها خدا مي داند كه چه تعداد از فرماندهان و بچه هاي پيش كسوت با وضع جسمي صد در صد وخيم ماندند و مقابله كردند و به رغم شدت جراحت و خون ريزي ، ديگران را بر خود ترجيح دادند.در نتيجه ،از بي دارويي و بي درماني به شهادت رسيدند و« آب از آب تكان نخورد» .
فرماندهي كه دستش از مچ قطع شد و آن را در جيب پنهن كرد و به مبارزه ادامه داده بود؛ مسئولي كه به زمين افتاده و روي خود را با دست پوشاند يا به سينه خوابيده بود تا بچه ها او را نبينند و رد بشوند و خللي در پيشروي به وجود نيايد؛ فرماندهي كه زخم عميق داشت و نشان نميداد و تظاهر به سلامتي مي كرد؛ مسئولي كه شب عمليات براي آن كه شاخص باشد ، پشت لباسش را فسفري مي كرد تا ديگران راه راگم نكنند و روي موانع نروند و در نتيجه گاهي براثر انعكاس نور شب رنگ ها هدف تير مستقيم دشمن قرار مي گرفت.
فرماندهي كه شب عمليات براي باز كردن معبر در ميدان مين ، خود داوطلبانه روي سيم خاردارها و مين ها خوابيد تا راه براي ديگران باز شود و اشكالي در عمليات پيش نيايد و... .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir