چاره ي بي آبي ها

نوع اصطلاح :
عنوان :
چاره ي بي آبي ها
در شرايطي كه حداقل ها هم وجود نداشت، يعني همان آب باران، امكان رفتن به عقبه، حفرچاه، استفاده از آب ذخيره در شيار كوه ها و دره ها، استفاده از قسمتي از آب نوشيدني و نظير آن، آن ها كه ايمان آورده و گفته بودند"ربناالله"، چه مي توانستند كرد در وقت"ثم استقوا" و ايستادن بر سر عهد، جز اين كـه مشكل هفته ها دسترسي نداشتن به آب و حمام را با تراشيدن موي سرو رو، يا كوتاه كردن آن حل كنند تا به اين وسيله خود را از ابتلا به بيماري هاي پوستي برهانند يا مدتي آن را به تأخيربيندازند.
بعضي ها مرتب پارچه اي خيس كرده وبدن خود را با آن پاك مي كردند و تا جايي كه مي شد مانع بو گرفتن از عرق و آلودگي مي شدند. اگر جزو خاك خورده هاي منطقه بودند، تعويض و تلنبار كردن لباس هاي كثيف تا گشايشي در وضعيت آب، شرايط را بـراي خودشان تحمل پذير مي كردند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir